Safety & Security

Compliance

adam.wiercigroch@interia.pl

505 040 077

Poradnik prawny dla specjalistów BHP

11 lutego 2021

 

„W dzisiejszym nowoczesnym środowisku pracy rola i zadania służby bhp są bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą także od branży, jaką reprezentuje pracodawca. W związku z tym specjalista ds. BHP musi mieć nie tylko niezbędną wiedzę i znajomość specyfiki zakładu w którym pracuje, ale także musi się wykazać szeroką wiedzą interdyscyplinarną. Parafrazując: specjalista służby bhp powinien być jednocześnie wykładowcą, audytorem, analitykiem, prawnikiem, strażakiem, ratownikiem medycznym, menadżerem i na koniec, specem od ochrony środowiska naturalnego.

Jak temu sprostać? Czy na te wszystkie wyzwania, jakie czekają adeptów służby bhp, na ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, dzisiejszy system edukacyjny jest przygotowany?

„Praktyczny poradnik prawny dla pracowników służby bhp” , dedykuję nie tylko tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy służby bhp czy są w trakcie zdobywania kwalifikacji inspektorów ds. BHP, ale także dla wszystkich pracowników służby bhp, którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę w zakresie zagadnień prawnych, z którymi stykają się na co dzień.

Jak sama nazwa wskazuje, „Praktyczny poradnik prawny dla pracowników służby bhp” nie będzie poradnikiem o wszystkim. W swojej ponad 20-letniej praktyce w służbach bhp, z racji swojego fachowego wykształcenia, bardzo często i skutecznie wykorzystywałem wiedzę prawniczą. Znajomość przepisów, ale nade wszystko, praktyczna umiejętność prawidłowego interpretowania norm prawnych, pozwoliło mi (a tym samym i pracodawcy) w wielu sytuacjach wyjść obronną ręką.

Dlatego w poradniku skupię się wyłącznie na aspektach prawnych naszej pracy. I choć w tej jednej dyscyplinie - z pośród wielu, jakie musi opanować pracownik służby bhp - postaram się poszerzyć Waszą wiedzę i przygotować Was do skutecznego i efektywnego stosowania norm prawnych w obszarze BHP.

Mam również nadzieję, że chociaż trochę uda mi się wypromować i bardziej przybliżyć zainteresowanym bardzo ciekawy ale i wymagający zawód pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Projekt i wykonanie Wytwórnia Marketingu

Kontakt

Aktualności

Moja pasja - Canicross

Praktyczny Poradnik Prawny

+48 505 040 077​​​​​​​

adam.wiercigroch@interia.pl

Polityka prywatności

O mnie

Safety & Security

Compliance

Kontakt

Przydatne linki

2020 © Safety & Security Compliance